اخبار، اطلاعيه ها و گزارشات
اطلاعيه در خصوص تغيير عنوان رشته دانشگاهي بهداشت حرفه اي به مهندسي بهداشت حرفه اي  

به اطلاع مي رساند پيرو مصوبات چهل و دومين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي مورخ 9/4/89 و پنجاه و دومين جلسه شوراي معين شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي مورخ 2/8/89 (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي) مدارك تحصيلي دانش آموختگان و دانشجويان رشته هاي بهداشت محيط و بهداشت حرفه اي كه پس از 27/11/1361 در مقاطع كارشناسي و بالاتر صادر گرديده اند به عنوان مهندسي تبديل شده است.

واحد بهداشتHSE


1389/9/29 دوشنبه
..
تشكيل جلسه كارگروه بازنگري و تدوين مقررات بهداشت 

كارگروه بازنگري و تدوين مقررات بهداشت در تاريخ 27/7/89 تشكيل جلسه داد. در اين جلسه تعداد 115 عنوان از مقررات بهداشتي مورد تصويب قرار گرفت.

ادامه متن...


كارگروه بازنگري و تدوين مقررات بهداشت در تاريخ 27/7/89 تشكيل جلسه داد. در اين جلسه تعداد 115 عنوان از مقررات بهداشتي مورد تصويب قرار گرفت. همچنين مقرر گرديد اعضاء كارگروه نسبت به بازنگري مقررات بهداشتي موجود و تدوين ديگر مقررات بهداشتي براي شركت ملي گاز اقدام نمايند. ميزان پيشرفت كار همكاران نيز به صورت هفتگي مورد پايش قرار خواهد گرفت. اعضاء كارگروه بهداشت عبارتند از:
1. آقاي امير غفاري (مسئول كارگروه) HSE ستاد
2. خانم افسر نافع HSE ستاد
3. خانم معصومه جزء كنعاني HSE ستاد
4. آقاي ادريس رشيدي HSE منطقه 8 عمليات انتقال گاز
5. آقاي محمد فيروزي HSE منطقه 4 عمليات انتقال گاز
6. خانم فرشته لطيفي پور HSE شركت مهندسي و توسعه
7. خانم عاطفه انتظاريان HSE شركت گاز استان يزد
8. آقاي محمود ابوالقاسميان HSE شركت گاز استان اصفهان
9. خانم شهين سعادتمندي HSE شركت گاز استان تهران
10. خانم شقايق رحيمي HSE منطقه 3 عمليات انتقال گاز
11. خانم اكرم جمشيدي HSE شركت پالايش گاز بيدبلند
12. خانم ايرانمنش HSE شركت پالايش گاز سرخون و قشم
13. خانم نادري پور HSE منطقه 6 عمليات انتقال گاز
1389/8/1 شنبه
..
ليست بيماريهاي كانديد واكسيناسيون پنوموكوك (PPSV23) 

همكاران محترم

نظر به اطلاعيه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت مبني بر واكسيناسيون بيماران در معرض خطر در مقابل عفونت ميكروب پنوموكوك (جهت طرحهاي مواجهه با آنفولانزاي پاندميك) خواهشمند است در صورتي كه خود يا افراد تحت تكفل به بيماريهاي زير مبتلا هستيد و تا بحال واكسن پنوموكوك تزريق نكرده‎ايد به نزديكترين مراكز بهداشت و درمان صنعت نفت مراجعه كنيد. همكاران محترمي كه تحت پوشش بهداشت و درمان صنعت نفت نمي باشند در صورت ابتلا به بيماريهاي زير به مراكز درماني تحت پوشش مراجعه نمايند  ..

(براي كسب اطلاعات كامل در اين خصوص و دريافت ليست بيماريها فايل pdf ضميمه را دانلود نماييد)


1388/7/7 سه‌شنبه
..
53 درصد از مبتلايان به بيماري آنفلوانزاي نوعA- H1N1 از سفر حج به كشور بازگشته‌اند 

 رئيس مركز مديريت بيماري هاي واگير تعداد موارد ابتلا به بيماري آنفلوانزاي نوع  H1N1 در كشور را 196 نفر اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشكي دكتر گويا گفت: 53 درصد از مبتلايان به اين بيماري از سفر حج به كشور بازگشته و يا كساني كه در تماس با زائرين از حج برگشته بوده‌اند، مي‌باشند.

وي حال عمومي تمامي مبتلايان به اين بيماري را رضايت بخش و خوب توصيف كرد و گفت: اكثريت مبتلايان به اين بيماري بهبودي كامل يافته و بقيه نيز تحت مراقبت هاي درماني قرار دارند. . . .


 رئيس مركز مديريت بيماري هاي واگير تعداد موارد ابتلا به بيماري آنفلوانزاي نوع  H1N1 در كشور را 196 نفر اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشكي دكتر گويا گفت: 53 درصد از مبتلايان به اين بيماري از سفر حج به كشور بازگشته و يا كساني كه در تماس با زائرين از حج برگشته بوده‌اند، مي‌باشند.

وي حال عمومي تمامي مبتلايان به اين بيماري را رضايت بخش و خوب توصيف كرد و گفت: اكثريت مبتلايان به اين بيماري بهبودي كامل يافته و بقيه نيز تحت مراقبت هاي درماني قرار دارند.

رئيس مركز مديريت بيماري ها همچنين درخصوص اقدامات كنترلي اين مركز در نحوه شناسايي و چگونگي نمونه‌گيري از افراد مشكوك به ابتلا به اين بيماري در مبادي ورودي به ويژه در فرودگاه ها اظهار داشت: ما در فرودگاه ها از افرادي كه هيچ گونه علائمي از بيماري ندارند، مي‌خواهيم كه اگر ظرف يك هفته علائم بيماري آنفلوانزا در آنها ظاهر شد، به مراكزي كه به آنها اعلام مي‌كنيم، مراجعه كنند.

همچنين در مورد كساني كه داراي علائم خفيف بيماري هستند، از ترشحات حلق آنها نمونه گيري شده و به آنها گفته مي‌شود كه در صورت تشديد بيماري، طي روزهاي آينده حتماً با مراكز معرفي شده تماس بگيرند.

دكتر گويا افزود: در مورد كساني نيز كه داراي علائم شديدي مي‌باشند، تيم‌هاي بهداشتي مستقر در فرودگاه، آنها را مورد معاينه قرار داده و در صورت نياز آنها را براي ادامه درمان به مراكز بهداشتي درماني اعزام مي‌نمايند.

رئيس مركز مديريت بيماري ها در ادامه مجدداً از هم وطنان درخواست كرد كه به منظور پيشگيري از ابتلا به اين بيماري نكات بهداشتي را رعايت كنند و از دست دادن و روبوسي كردن با افراد مبتلا خودداري نمايند و در صورت تماس با افراد مبتلا و يا اشياء مورد تماس با بيماران، حتماً دست هاي خود را بشويند.

24 مرداد 1388

منبع: سايت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

1388/5/25 يكشنبه
..
هشدار رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير در خصوص آنفولانزاي خوكي 


از سوي رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير؛

بيماري آنفلوانزاي H1N1)A)در همه قاره‌هاي جهان گسترش مي‌يابد

رئيس مركز مديريت بيماريها از همه‌گيري جهاني بيماري آنفلوانزاي H1N1)A) طي 6 ماه آينده خبر داد.

به گزارش روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دكتر محمد مهدي گويا افزود: سازمان جهاني بهداشت فاز 6 بيماري آنفلوانزاي H1N1)A) يعني مرحله نهايي همه‌گيري جهاني اين بيماري را اعلام كرده است و براين اساس همه‌گيري جهاني از مرز يك قاره فراتر رفته و اكنون بيماري به سرعت در حال گسترش است و ظرف 6 تا 9 ماه آينده، اين بيماري در همه قاره‌هاي جهان رخ خواهد داد. . . . 


از سوي رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير؛

بيماري آنفلوانزاي H1N1)A)در همه قاره‌هاي جهان گسترش مي‌يابد

رئيس مركز مديريت بيماريها از همه‌گيري جهاني بيماري آنفلوانزاي H1N1)A) طي 6 ماه آينده خبر داد.

به گزارش روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دكتر محمد مهدي گويا افزود: سازمان جهاني بهداشت فاز 6 بيماري آنفلوانزاي H1N1)A) يعني مرحله نهايي همه‌گيري جهاني اين بيماري را اعلام كرده است و براين اساس همه‌گيري جهاني از مرز يك قاره فراتر رفته و اكنون بيماري به سرعت در حال گسترش است و ظرف 6 تا 9 ماه آينده، اين بيماري در همه قاره‌هاي جهان رخ خواهد داد.

دكتر گويا شدت اين همه‌گيري جهاني را از سوي سازمان جهاني بهداشت «متوسط» ارزيابي كرد و در تشريح گفت: وقتي شدت همه‌گيري متوسط ارزيابي شود يعني اكثر مبتلايان بدون آنكه نياز به بستري شدن و يا مصرف داروي ضد ويروسي داشته باشند، بهبود مي‌يابند.

وي با بيان اين مطلب كه تعداد موارد شديد بيماري چيزي در حد آنفلوانزاي فصلي معمولي است و هرچند ممكن است اين تعداد در بعضي از مناطق بيشتر باشد، افزود: در اين شرايط، بيمارستانها و مراكز درماني موجود بدون آنكه لازم باشد به تخت‌هاي موجود بيفزايند، مي‌توانند پاسخگوي مراجعين احتمالي باشند.

رئيس مركز مديريت بيماريها تعداد آخرين متبلايان به بيماري آنفلوانزاي H1N1)A) در جهان را 29 هزار و 669 نفر و تعداد فوت شدگان را 145 نفر اعلام كرد.

وي با بيان اين كه از شروع همه‌گيري اين بيماري تاكنون موردي از اين بيماري در كشور مشاهده نشده است، گفت: تاكنون بيش از 60 مورد مشكوك به ابتلا به اين بيماري در كشور مورد آزمايش قرار گرفته است كه همگي موارد منفي بوده‌اند.

1388/4/8 دوشنبه
..
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما