نرم افزارها
راهنماي نرم افزار مدلسازي پراكنش آلاينده هاي هوا 

پس از ارائه نرم افزار مدلسازي پراكنش آلاينده هاي هوا و در پي تماس هاي مكرر تعدادي از همكاران و علاقمندان در خصوص نحوه بكار گيري اين نرم افزار در اينجا راهنماي برنامه جهت استفاده قرار داده مي شود.


1388/5/11 يكشنبه
..
نرم افزار محاسبه شاخص PSI (شاخص استاندراد آلودگي هوا) 

بمنظور تسهيل محاسبه شاخص PSI در ادامه فايلي در قالب excel در اختيار همكاران و علاقمندان محيط زيست قرار گرفته كه با كمك آن و با توجه به اطلاعات آلودگي روزانه بتوانند به سادگي نسبت به محاسبه شاخص PSI و كيفيت هواي تنفس شده خود اقدام نمايند. با كمك اين ابزار و اطلاعات ارائه شده سايت شركت كنترل كيفيت هواي تهران مي توانيد به اطلاعات ارزشمندي در خصوص سلامت خود دست يابيد.


1388/4/23 سه‌شنبه
..
نرم افزار مدلسازي پراكنش آلاينده هاي هوا 

 با توجه به علاقه و نياز همكاران و كارشناسان محيط زيستي به مدلسازي پراكنش آلاينده هاي هوا در سطح زمين ناشي از فعاليتهاي صنعتي در اين بخش بصورت رايگان نرم افزاري در اختيار قرار داده مي شود كه مي توان با استفاده از آن پراكنش آلاينده هاي هوا در سطح زمين ناشي از منابع نقطه اي مانند فلرها و دودكشها، منابح سطحي مانند استخرهاي تصفيه فاضلاب و يا منابع حجمي مانند محل دپوي زائدات و يا انبارهاي گوگرد را محاسبه نمود. اين برنامه قابليت مدلسازي در كليه شرايط پايداري هوا را دارا مي باشد و ميتوانند مقدار آلاينده را در ترازي غير از تراز صفر زمين محاسبه نمايد. در صورت نياز به آموزش نحوه استفاده از اين نرم افزار و اطلاع از هزينه هاي مربوطه مي توانيد با واحد محيط زيست شركت ملي گاز تماس حاصل فرماييد.

اين برنامه بصورت كامل و رايگان در اختيار شما قرار دارد و پسورد استفاده از آن nigchse مي باشد.


1388/1/31 دوشنبه
..
ابزار آناليز و تحليل پروژه هاي CDM 

از اين ابزار مي توانيد براي ارزيابي پروژه هاي CDM در هر مرحله اي از پيشنهاد اوليه تا دريافت مجوز استفاده نماييد. هر كدام از ماژولهاي موجود نشاندهنده المانهاي ريسك مرتبط با توسعه پروژه هاي CDM مي باشند. براي استفاده از اين ابزار مي بايستي در صفحه نخست به كليه سؤالهاي مرتبط با تعريف و معرفي پروژه CDM پاسخ گوييد تا نتايج حاصل از تخمين ريسكهاي مرتبط با سرمايه گذاري در پروژه CDM در صفحه پيامد محاسبه گردد.

اين نرم افزار در قالب صفحه گسترده و با فرمت excel تهيه گرديده است. و در ادامه قابل دريافت و استفاده در آناليز ريسك پروژه هاي CDM مي باشد.


1388/1/29 شنبه
..
نرم افزار طراحي و شبيه ساز سيستمهاي تصفيه فاضلاب 

نرم افزارهاي طراحي ، کنترل و شبيه ساز سيستمهاي تصفيه فاضلاب BioWIn و PetWin
با استفاده از نرم افزارهاي فوق براحتي و بدون هرگونه شرايط پيچيده امکان طراحي فرايند ، کنترل و شبيه سازي ( Simulation ) هرگونه سيستم تصفيه فاضلاب بهداشتي و صنعتي و نيز نرم افزار طراحي و شبيه ساز سيستمهاي تصفيه فاضلابفاضلاب صنايع نفت، گاز و پتروشيمي ميسر خواهد بود.نرم افزار هاي BioWin و PetWin توليد شرکت EnviroSim کانادا بوده و از نظر نحوه عمل منحصر بفرد و استثنايي ميباشد. همچنين جهت طراحي از آخرين متدها در فرايند تصفيه فاضلاب و دانش روز دنيا استفاده شده است.نرم افزارهاي فوق داراي قابليت بروز رساني و ارتقاع نيز ميباشند.
قابل استفاده براي :
1- کليه شرکتهاي مهندسي مشاور در زمينه هاي تصفيه فاضلاب
2- دانشگاهها و مراکز آموزش عالي بعنوان نرم افزار آموزشي و کنترل طرح قبل از احداث Pilot plant
3- صنايع نفت، گار و پتروشيمي
4- شرکتهاي طراح و پيمانکار سيستمهاي تصفيه فاضلاب بهداشتي و صنعتي

براي كسب اطلاعات بيشتر همكاران گرامي در بخش محيط زيست شركت ملي گاز ميتوانيد با واحد محيط زيست HSE ستاد شركت ملي گاز تماس داشته باشند.


1387/4/15 شنبه
..
فرهنگ واژگان HSE 

هدف از گردآوري اين مجموعه كمك به كارشناسان فعال در زمينه HSE شركتهاي تابعه شركت ملي گاز ايران در بهره گيري ساده تر از منابع و متون انگليسي مي باشد.

اين بسته نرم افزاري در برگيرنده بخشهاي ذيل مي باشد.

Babylon 6.0 Full ersion

HSE Nomenclatures & Abbreviations

Adobe Acrobat Reader 7

NIGC Web SIte

Instalation Guide

براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص تهيه اين نرم افزار مي توانيد با پست الكترونيك واحد محيط زيست مكاتبه نماييد.

 

 


1387/2/17 سه‌شنبه
..