PSB is being developed by Pooya Paridel.

                                              امروز: 1394/1/31 هجري خورشيدي است. خوش آمديد.

 

 

 

اطلاعيه ها صفحه اصلي فرمهاي گزارشات به ستاد معرفي رؤساي HSE اخبار و گزارشات بهداشت ايمني و آتش نشاني محيط زيست آموزش شوراي HSEMS اخبار شركتهاي تابعه تماس با ما NIGC Emailٍ

 

قوانين، دستورالعمل و راهنما
فرم ها
اخبار، اطلاعيه ها و گزارشات
دانستنيهاي محيط زيستي
نرم افزارها
فعاليتهاي واحد محيط زيست
سايتهاي مرتبط محيط زيستي
ارتباط با محيط زيست شركت
گالري تصاوير، پوستر، پمفلت
صفحه اصلي
 آلبوم تصويري

  روشها و استانداردهاي اندازه گيري صوت زيست محيطي در ايستگاه هاي تقليل فشار گاز

مباحث مربوط به اندازه گيري صوت زيست محيطي در راستاي تدوين و اجراي برنامه هاي پايش و اتخاذ راهكارهاي كنترل صوت در واحدهاي صنعتي از اهميت ويژه اي برخوردار است.از اينرو به منظور آشنائي كارسناسان و علاقمندان اين مباحث مطلب آموزشي با عنوان "اندازه گيري صوت زيست محيطي در ايستگاه هاي تقليل فشار گاز"  توسط سركار خانم عاطفه طاهرخاني مسئول حفاظت محيط زيست HSE شركت گاز استان تهران تهيه و گردآوري شده است . مطالب ارائه شده از بعد آموزشي و آشنائي كارشناسان محيط زيست با استانداردهاي موجود و روشهاي اندازه گيري صوت زيست محيطي مفيد مي باشد.

در ادامه مي توانيد فايل مربوط به مطلب مذكور را دانلود نمائيد.

   1390/8/17
Environmental_sound_(01).pdfلينك مطلب
  آشنايي با تجهيزات انرژي بر ساختمان

پيرو اقدامات انجام شده در كارگروه اصلاح الگوي مصرف و توزيع گاز طبيعي شركت ملي گاز ايران مقاله اي تحت عنوان فوق جهت استفاده همكاران و علاقمندان به موضوعات انرژي و ساختمان تهيه شده است.

فايل مقاله از ادامه قابل دريافت است

   1389/8/17
tajhizat.pdfلينك مطلب
  انيميشن طنز زيست محيطي- توسعه ناپايدار!

پس از دريافت فايل از ادامه با استفاده از windows picture and fax viewer يا ACDsee باز شود.


ادامه متن . . .

   1389/5/18
download.gif
  وجود نيترات درآب و روشهاي حذف آن از آب آشاميدني

فاضلاب هاي شهري ، صنعتي ، مواد دفعي حيواني وگياهي در شهرهاي بزرگ که داراي نيتروژن آلي هستند به خاک دفع مي شوند . لايه سطحي خاک قادر به حفظ ونگهداري نيتريت ونيترات نبوده و در نتيجه نيتريت ونيترات به آبها ي زير زميني راه مي يابند. از سوي ديگر چرخه نيترات سازي در شهرهايي که دفع نادرست فا ضلاب از طريق چا ه هاي جذبي انجام مي شود همچنان ادامه دارد ومشکل توليد پيوسته نيترات وانتشارآن به آب هاي زيرزميني راسبب مي گردد.

ادامه متن . . .

   1389/5/17
متن كامل
  آلودگي هوا

با توجه به آلودگي شديد گرد و غبار در روزهاي اخير و بمنظور آشنايي بيشتر همكاران و علاقمندان در خصوص آلودگي هوا متن ادامه برگرفته از سايت شركت كنترل كيفيت هوا وابسته به شهرداري تهران به آدرسhttp://www.tehran.ir/Default.aspx?tabid=7518&language=en-US در اختيار قرار گرفته است.

   1388/4/23
متن كامل
  راهنما در خصوص ارزيابي ريسك زيست محيطي

 با توجه به سؤالات و نياز همكاران و علاقمندان به مبحث ريسك زيست محيطي دراين بخش سه راهنما در خصوص ريسك زيست محيطي، ارزيابي زيست محيطي و محاسبه كمي ريسك در اختيار قرار داده شده است. بايستي خاطر نشان ساخت در حال حاضر الزام بر تهيه گزارش ارزيابي ريسك زيست محيطي منوط به ضوابط اجرايي ماده 105 قانون برنامه سوم توسعه، تنفيذي ماده 71 برنامه چهارم، مي باشد ولي در عين حال تقريبا سازمان حفاظت محيط زيست در تمامي جلسات دفاع وجود بخش ارزيابي ريسك زيست محيطي را مورد نظر قرار مي دهد كه به همين دليل تهيه آنرا الزامي مي نمايد.

   1388/4/22
ارزيابي اثرات
ارزيابي ريسك زيست محيطي
ارزيابي ريسك و QRAلينك مطلب
  حمايت حقوقي و كيفري از محيط زيست

 حفاظت محيط زيست آن قدر اهميت دارد که علاوه بر يک اصل قانون اساسي، ده ها کنوانسيون بين المللي و نيزقوانين و آئين نامه هاي داخلي دراين زمينه به تصويب رسيده است.

سؤالي که در اينجا پيش مي آيد اين است که چرا علي رغم تمام اين تلاش ها و با وجود اين همه قانون و مقررات، باز هم شاهد تخريب محيط زيست ‏هستيم؟ چرا حمايت حقوقي وکيفري ازمحيط زيست هنوزنتوانسته به خوبي به اين حمايت، جامه عمل بپوشاند؟

يقه سفيدي بودن جر ائم عليه محيط زيست، تورم قوانين ونيزکم توجهي به راهکارهاي پيشگيري از تخريب محيط زيست ازجمله علل ناکارآمدي قوانين حمايت از محيط زيست اند.....

جهت دريافت مقاله، فايل پيوست كه در فرمت pdf تهيه گرديده است را دانلود نماييد.

منبع: ضميمه حقوق روزنامه همشهري، دوشنبه 25 خرداد ماه 1388

   1388/4/9
حمايت_حقوقي_و_كيفري_از_محيط_زيست.pdfلينك مطلب
  مقدمه اي بر كنترل و كاهش خسارات شكوفايي جلبكي

با توجه به مشكلات ناشي از پديده شكوفايي جلبكي در آبهاي جنوبي ايران و به منظور آشنايي بيشتر علاقمندان به اين موضوع مقاله اي در اين خصوص در قالب فرمت PDF تهيه و در اختيار قرار داده شده است. بايستي در اينجا تأكيد نمود كه ارائه اين مقاله صرفا جهت آشنايي با اين پديده و يكي از روشهاي كنترلي مي باشد ولي درست بودن و توجيه پذير بودن اين مقاله با توجه به تأثيرات تخريبي شديد ذرات خاك بر اكوسيستمهاي مرجاني به هيچ عنوان از طرف HSE شركت ملي گاز تأييد نميگردد و نيازمند نظرات كارشناسانه دقيق و بررسي هاي متعددي در اين خصوص مي باشد و شايد منطقي ترين راه در جلوگيري از ايجاد اين پديده كنترل ورود آلودگي هاي فاضلابي حاوي مواد رشد دهنده جلبك در آبها با استفاده از سيستم هاي تصفيه فاضلابي كار آمد باشد.

   1388/3/17
alga_bloom.pdf
  وضعيت فلرينگ در دنيا و ايران


اين بانك اطلاعاتي بصورت پويا تهيه شده است و پايه اطلاعات موجود بر اساس داده هاي ماهواره اي، اطلاعات سازمان GGFR (Global Gas Flaring Reduction وابسته به بانك جهاني و NOAA مي باشد. با حركت موس بر روي هر كشور مي توانيد به اطلاعات در خصوص فلرينگ و تغييرات فلرينگ در سالهاي اخير دست يابيد. همچنين مي توانيد وضعيت فلرينگ در ايران را با ساير كشور هاي دنيا مقايسه نماييد. در ضمن در اطلاعات مربوط به كشورها عضويت يا عدم عضويت در سازمان GGFR هم مشخص گرديده است.
   1388/1/29
نظراتارسال به دوستان
  آيات و احاديث زيست محيطي
   1388/1/17
متن كامل
آرشيو اطلاعات
2 1

تعداد اطلاعات : 15
 
تعداد بازديدكنندگان:268,247  کليه حقوق اين سايت متعلق به HSE شرکت ملي گاز ايران مي باشد - بهمن‌ماه 1386 هجري خورشيدي - آخرين به‌روز رساني:‌1393/12/21